Hvězdárna a planetárium HK - OBSAZENO!

Vyrazte s DDM do Hradce. Eurocentrum Hradec Králové i pro vás připravilo neobyčejnou exkurzi ve hvězdárně a planetáriu. Průvodce nám zde ukáže hvězdnou oblohu a jednotlivá souhvězdí. Absolvujeme virtuální cestu Sluneční soustavou, podíváme se na krátkou pohádku, která se promítne na polokouli nad našimi hlavami tak, že budeme zcela obklopeni a pohlceni obrazem kolem nás. Pokud nám bude přát počasí, podíváme se i dalekohledem na Slunce.
Sraz účastníků 17.8.2020 v 8:00 na vlakovém nádraží, 8.14 odjezd. Poté cesta MHD. Roušky do hromadné dopravy s sebou. S sebou jídlo na téměř celý den, drobné kapesné. Příjezd v 15.40 téhož dne.
V rámci akce je možnost v patře budovy digitálního planetária navštívit edukativní výstavu Energie - její formy a přeměny.
V okolí hvězdárny je k dispozici Planetární stezka - model Sluneční soustavy v měřítku 1:1 miliardě. Stezku si mohou návštěvníci projít v celé trase samostatně. Nejmenší návštěvníci mohou absolvovat pouze úsek stezky k planetě Mars dlouhý cca 230 m od hvězdárny

Kód 193008
Název Hvězdárna a planetárium HK - OBSAZENO!
Termín konání 17.08.2020 08:45 - 15:40
Místo konání DDM Hořice
Hlavní vedoucí Dita Kosová
Věková skupina 4-10 let
Sraz účastníků DDM Hořice
Vybavení na akci vlastní větší svačina,oběd,pití, drobné kapesné
V ceně zahrnuto doprava, vstup
Cena 100,- Kč